UBER, İstanbul’da XL faaliyetlerini durdurdu


Türkiye’de ticari taksi sahipleri tarafından istenmeyen UBER, hizmetlerinde değişikliğe giderek XL faaliyetlerini durdurdu. Bundan böyle Uber çağıracak olanlar sarı ya da turkuaz renkli ticari taksilerle seyahat edecek.

Uber’den şu açıklama yapıldı:

“12 BİN SÜRÜCÜ, 6 BİN ŞİRKET GELİR ELDE ETTİ”

“Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12 bin UBERXL sürücü ortağı ile 6 bin şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

“SARI VE TURKUAZ TAKSİ ÜRÜNLERİNİ SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UBERXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. UBER, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

“BERABER ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın