Eriğin Kilosu 500 TL’den 100 TL’ye Düştü! Tanesi 1 TL’ye Denk Geliyor

Geçen ay kilosu 500 liradan satışa sunulan eriğin kilo fiyatı 100 TL’ye kadar düştü. 100 gramlık paketlerde 10 TL’ye satılan eriğin tanesi 1 TL’ye geliyor.

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi erik, Bilecik’te pazar tezgahlarında kilosu 100 TL’den müşterilere sunuldu. Geçtiğimiz ay Antalya ve Mersin’de seralarda yetiştirilen ve kilosu 500 TL’den satışa sunulan eriğin kilogram fiyatı 100 TL’ye kadar geriledi.

“TANE FİYATI 1 TL’YE GELİYOR”

Gelecek ay fiyatların daha da düşeceğini anlatan erik satıcısı Ersin Güler, “Bilecik’te erik şu anda olmadı, daha zamanı var. Biz de Antalya veya Mersin’den serada yetişen erikleri sipariş ediyoruz. Şu an fiyat çok yüksek ve genelde hamile bayanlar ve çocuklu bayanlar tercih ediyor. Bizler fiyatı çok yüksek olduğu için 100’er gramlık kaseler yapıyoruz. Bunu da 10 TL’ye satıyoruz. İçinde 10 adet oluyor ve tane fiyatı 1 TL geliyor. İnsanlar nefislerini köreltmek amacıyla bu yöntemi gittik. Erik çoğalınca fiyatları da geriye gelecek. Geçen yıl bu fiyatlardan 20 ve 10 TL’ye kadar indi” dedi.

Bir cevap yazın